Ściągnij instrukcję CRT-20
Ściągnij program obsługi tablicy do CRT-20

Wielofunkcyjny Rzutnik Tekstu
Z komputerem muzycznym do nauki pieśni
Nowy etap w komunikacji z wiernymi na miarę XXI wieku!

Cyfrowy Rzutnik Tekstów CRT-20 jest urządzeniem służącym do wyświetlania tekstów pieśni, oraz wszelkich innych komunikatów duszpasterskich. Jest o wiele bardziej niezawodny od tradycyjnych rzutników slajdów, i znacznie prostszy w użytkowaniu. Jest kolejnym krokiem na miarę XXI wieku w sposobie łączności z wiernymi.

W pamięci cyfrowego rzutnika można zapisać ponad 120 tysięcy tradycyjnych ramek slajdów i błyskawicznie każdą z nich wyświetlić na cyfrowym ekranie. Rzutnik może działać z dowolnego miejsca w kościele. Nie musi widzieć ekranu, i nie trzeba podłączać go do prądu. Jest tak mały że może leżeć na nutach przy organiście. Działa drogą radiową.

Rozmiar: 49268 bajtów


Teksty do rzutnika wpisujemy za pomocą dołączonej klawiatury, tak jak na maszynie do pisania. Można je też przygotować wcześniej w komputerze i przegrywać do pamięci urządzenia. Słowa najbardziej znanych pieśni są już wgrane fabrycznie.

Rozmiar: 21943 bajtów


Z powodu tak prostej obsługi i mobilności rzutnika, łatwo możemy wyświetlać różne komunikaty. Przykładowo: w czyjej intencji odprawiana jest msza, o rodzaju obchodzonego święta, o zawieranym związku małżeńskim, o mszach żałobnych, lub też innej dowolnej treści.

Cyfrowy ekran urządzania posiada własną pamięć, i może wyświetlać wprowadzone informacje przez długi czas już bez udziału rzutnika. Turystom zwiedzającym kościoły można więc przypominać, że znajdują się w świątyni i powinni zachować powagę, lub też wyświetlać w kilku językach krótką historię kościoła. Wiernym można przypominać o najbliższych uroczystościach lub wydarzeniach parafialnych.

Rozmiar: 29035 bajtów

Dodatkowo ekrany mogą być ruchome - sterowane z rzutnika same odchylają się na ścianę i wracają na poprzednie miejsce. Bardzo dobrze sprawują się w widnych, nowoczesnych kościołach. Ponieważ można regulować kontrast świecenia liter, są one zawsze doskonale czytelne. W kościołach wielonawowych można zainstalować kilka ekranów sterowanych jednym rzutnikiem.

Rozmiar: 40180 bajtówKOMPUTER MUZYCZNY CRT-20M
Wspaniałe urządzenie do nauki nowych pieśni i rozśpiewania wiernych.


   Komputer muzyczny CRT-20M został zaprojektowany specjalnie do współpracy z cyfrowym rzutnikiem tekstu CRT-20. Jest urządzeniem bezprzewodowym i łączy się z nim drogą radiową. Komputer leży przy wzmacniaczu w zakrystii lub na chórze, a obsługa urządzenia i rozkazy do niego wysyłane są z rzutnika.

    Utwory muzyczne wgrywane są do pamięci komputera jako pliki MP3. Pamięcią jest wymienna, popularna, używana między innymi w aparatach cyfrowych karta CF (compact flash). Na karcie o pojemności 1 GB można nagrać kilkaset utworów, a jej cena obecnie to około 150 zł.
Komputer podłączony jest do wzmacniacza w kościele i muzyka rozchodzi się z kościelnych głośników. Można również zainstalować na chórze specjalny, wysokiej klasy wzmacniacz wraz z dobrą kolumną, aby uzyskać wprost doskonałe brzmienie organów.


Rozmiar: 38459 bajtów

   Tytuły i teksty pieśni wpisuje się do cyfrowego rzutnika CRT-20 za pomocą dołączanej klawiatury. W czasie odtwarzania utworu na ekranie rzutnika pokazuje się tytuł i tekst pieśni. Możemy odtwarzać pojedyncze utwory, jak i również ułożone wcześniej całe ich zestawy. W tym przypadku po naciśnięciu pilota ( ręką lub stopą ), odtwarzany jest pierwszy utwór, po czym komputer zatrzymuje się i czeka na kolejny impuls z pilota by zacząć odtwarzać następne nagranie. W zestawie można umieścić nawet 100 pieśni i odtwarzać je po kolei.


Rozmiar: 44871 bajtów


Sukces na SACROEXPO 2005!
Nasz cyfrowy rzutnik w centrum uwagi!

   Eksponowany na targach cyfrowy rzutnik tekstu był jednym z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń multimedialnych. Budził wśród odwiedzających nas księży ogromne zainteresowanie, wzbudzał podziw swoimi możliwościami i wielością zastosowań.
Otwierający targi Nuncjusz Papieski Ksiądz Arcybiskup Józef Kowalczyk najwięcej czasu spędził przy naszym stoisku, z zainteresowaniem poznając działanie urządzenia. Z uznaniem docenił nowe możliwości kontaktu z wiernymi które oferuje rzutnik cyfrowy. Jedną z niespotykanych dotąd jest przykładowo bezpośredni przekaz listu pasterskiego (za pośrednictwem internetu) z komputera biskupa prosto na cyfrowe ekrany w kościołach.


Rozmiar: 32807 bajtów
Rozmiar: 32165 bajtów
Rozmiar: 30026 bajtów
Rozmiar: 30636 bajtów

WAŻNE DLA ORGANISTÓW!
Podsumowanie możliwości rzutnika

- Natychmiastowy dostęp do wszystkich (nawet tysiąca) pieśni.
- Natychmiastowy dostęp do setek ułożonych zestawów pieśni na różne uroczystości.
- Obsługa rzutnika - tak jak tradycyjnego, duży przycisk "do przodu" lub "w tył"
- Natychmiastowe ( z klawiatury lub z komputera) wpisywanie nowych pieśni.
- Natychmiastowe układanie zestawów pieśni.
- Omijanie lub powtarzanie zwrotek,( lub w zestawach całych pieśni) bez mrugania na ekranie.
- Obserwowanie wyświetlanego tekstu na małym ekranie rzutnika leżącego obok nut, a nie na dużym ekranie przy ołtarzu.
- Wyświetlanie na małym ekranie rzutnika tytułów pieśni przygotowanych do wyświetlenia na dużym ekranie.
- W czasie koncertów organowych wyświetlanie tytułów i autorów granych utworów.
- Praca rzutnika bez jakichkolwiek przewodów zasilających.
- Sterowanie ustawieniem dużego ekranu pod dowolnym kątem.
- Regulacja jasności świecenia liter na ekranie.
- Natychmiastowe wymazywanie tekstu z ekranu.

Rozmiar: 30469 bajtów

Rozmiar: 53974 bajtów

Rozmiar: 47384 bajtów

Rozmiar: 50115 bajtów


Przykłady instalacji tablic w dużych kościołach, zamiast jednej wielkiej - dwie mniejsze, nie zakrywające piękna kościoła.

Rozmiar: 57685 bajtów

Rozmiar: 29705 bajtów

Rozmiar: 49513 bajtów


Międzynarodowe Targi Gdańskie
CRT-20 znowu w centrum uwagi!

   Cyfrowy rzutnik tekstu CRT-20 zdobył na Międzynarodowej Wystawie Sakralnej Kościoły 2005 główną nagrodę - medal Mercurius Gedanensis.

Rozmiar: 54353 bajtów

Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Gocłowski z zainteresowaniem zapoznał się z możliwościami rzutnika.

Rozmiar: 50050 bajtów
powrót na górę